MENÜ

Adana BarosuKomisyonlarCMKKomisyon Başvuru FormuSEMYön. Kur. Top. GündemleriAdli YardımAvukat Hakları MerkeziBaro MeclisiBasında Yer Almış HaberlerMevzuatMeslek İlke ve KanunlarıEtkinlik TakvimiYargıtay KararlarıBilgi BankasıMazeretli Hakim - Savcı ListesiİletişimBaro Hesap Numarası

EGE BAĞATUR'U RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUM

EGE BAĞATUR'U RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUM

ADANA BELEDİYE ESKİ BAŞKANLARINDAN AVUKAT EGE BAĞATUR İÇİN ÖLÜMÜNÜN 26. YILDÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ.
ADANA BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK; 
"EGE BAĞATUR'U RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUM"

Adana Belediyesi eski başkanlarından Ege BAĞATUR, ölümünün 26. yılında ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Buruk Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine Ege BAĞATUR’un eşi Yıldız BAĞATUR, çocukları Çağrı ve Artuk BAĞATUR, yakınları ve sevenleri ile Baro Başkanımız Av.Veli Küçük, Baro Saymanımız Av. İlknur ÖNAL, Baromuz üyesi Av. Can NADİRLER, Av. Zehra BULUT da katıldı. Törende, Bagatur’un örnek bir belediye başkanı olduğunu vurgunladı. Oğlu Çagrı Bagatur da, babasının yeri doldurulamayacak bir insan olduğunu ve çok özlediklerini söyledi.

Baro Başkanımız Av. Veli KÜÇÜK, "Ege Bağatur'u tanıma fırsatı bulamadım ama o ailesine ve avukatlara çok önemli bir miras bıraktı. Günlük siyasetin kaygılarını yaşamamak gerektiğini, dürüstlüğü ve cesareti bizlere miras bıraktı. Adana Barosu üyesi ve meslektaşı olmaktan dolayı büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Onun, yıllar önce şu tespitini de hatırlatmak istiyorum: "Adana'nın en büyük sorunu Adanalıların sorunlarına sahip çıkmamasıdır." Komşu ilimiz Osmaniye'nin kalkınmada öncelikli il olup, Adana'nın bu imkanlardan yararlanmaması, Bölge İdare Mahkemesinin ilimizden alınıp Konya'ya, Bölge Adliye Mahkemelerinin de Gaziantep'e bağlanması, Türkiye'de ekonomik durumunun her geçen gün kötüye giden bir kent olmamız rahmetli Ege Bağatur'un tespitinin halen geçerliliğini koruduğunu göstermektedir. Kendisini bir kez daha rahmet, saygı ile anıyorum. Ailesine bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum. Ruhu şad olsun’’ dedi.

Adana’da 1973-77 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ege Bagatur 16 Kasım 1990 tarihinde vefat etmişti

Facebookta Paylaş