BARODAN HABERLER

ADANA BAROSU GELENEKSEL 17. AV. SAVAŞ BEDİR FUTBOL TURNUVASI GÖRKEMLİ FİNALLE SONA ERDİ.

386 görüntülenme
10/07/2018
ADANA BAROSU GELENEKSEL 17. AV. SAVAŞ BEDİR FUTBOL TURNUVASI GÖRKEMLİ FİNALLE SONA ERDİ.

ADANA BAROSU GELENEKSEL 17. AV. SAVAŞ BEDİR FUTBOL TURNUVASI GÖRKEMLİ FİNALLE SONA ERDİ.

VİKİNGLER FUTBOL TAKIMI ŞAMPİYON

Baromuz tarafından uğradığı hain saldırı sonucu hayatını kaybeden merhum meslektaşımız Av. Savaş Bedir anısına bu yıl 17. si düzenlenen Futbol Turnuvası'nda Diriliş Futbol Takımını normal süresi 0-0 biten maçta penaltı atışlarında 6-5 yenen Vikingler Futbol Takımı şampiyon oldu.

Avukatlar, Stajyer Avukatlar, Hukuk Fakültesi Öğrencileri, Adliye ve Cezaevi Personellerinin oluşturduğu 24 takım arasında 3 Mart tarihinde start alan müsabakalar dostluk, kardeşlik ve kaynaşma duygularına uygun bir şekilde sona erdi.

Kuzey Adanaspor Tesisleri'nde yapılan final maçını Baro Başkanımız Av. Veli Küçük ile çok sayıda meslektaşımız izledi.

Müsabaka sonunda Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, sahada yaşanan şampiyonluk coşkusuna ortak oldu.

Adana Barosu Başkanımız Av. Veli Küçük, duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı:

“Bu yıl merhum meslektaşımız anısına onyedincisini düzenlediğimiz Av. Savaş Bedir Halı Saha Futbol Turnuvasını büyük bir keyifle ve başarıyla geride bıraktık. Benim de staj döneminden yakın arkadaşımdı kendisi. Hiç yaşanmasını istemediğimiz bir olay sonucu kendisini yitirdik. Yaşanmasını istemediğimiz bu olayların altında avukatı mesleki bilgi ve deneyimini sunan kişi olarak değil, dosyanın tarafıymış gibi gören zihniyetin saldırısı vardır. Dileğimiz; yurttaşın hak arayışının ve adalete erişiminde sesi olan avukatlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların son bulmasıdır. Sadece sağlıklarında değil, vefatlarından sonra da yitirdiğimiz değerleri hatırlamak, onları yad etmek gerekir. Meslektaşımızı ve aynı olayda hayatını kaybeden Adliyemizin en munis isimlerinden icra memuru Hasan Fındıl'ı da asla unutmadık ve her daim içimizde yaşayacaktır. Bu turnuvada da sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum.”

Diğer Haberler