BARODAN HABERLER

BARO BAŞKANIMIZ AV. SEMİH GÖKAYAZ: “MESLEKİ DAYANIŞMA RUHUNU GÜN GÜN YÜKSELTİYORUZ”

162 görüntülenme
17/09/2021
BARO BAŞKANIMIZ AV. SEMİH GÖKAYAZ: “MESLEKİ DAYANIŞMA RUHUNU GÜN GÜN YÜKSELTİYORUZ”

AVUKATLIK ANDINI OKUYAN 27 MESLEKTAŞIMIZA RUHSATLARI TAKDİM EDİLDİ

BARO BAŞKANIMIZ AV. SEMİH GÖKAYAZ: “MESLEKİ DAYANIŞMA RUHUNU GÜN GÜN YÜKSELTİYORUZ”

Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 27 genç meslektaşımıza, ruhsatnameleri düzenlediğimiz törenle takdim edildi. Baro Tesislerinde yapılan törende renkli görüntüler ve neşeli anlar yaşandı. Başkanımız Av. Semih Gökayaz, mesleğe adım atan avukatların yanı sıra törene katılan çocuklarla da yakından ilgilendi.

MESLEKTAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, törende yaptığı konuşmada, avukatlığın ömür boyu yapılabilecek bir meslek olduğunu belirterek, “Avukatlık onurlu bir meslektir. Genç meslektaşlarım da bugün yemin ederek, cübbe giyip ruhsat almanın haklı onur ve mutluluğunu yaşamaktalar. Bu zor ve meşakkatli süreçte yolunuz ve bahtınız açık olsun. Ruhsat alan genç meslektaşlarımı, ailelerini ve staj yapılan büro avukatlarını kutluyor, başarılar diliyorum. Şunu asla unutmayın; baronuz ve bizler her zaman yanınızdayız. Ailelere seslenmek istiyorum: Çocuklarınızın üzerinden elinizi çekmeyin; onların asıl şimdi sizin desteğinize ihtiyacı var.” dedi.

UYUM BÜROSUNDA MESAİ BAŞLIYOR
Baro Başkanımız Av.Semih Gökayaz, meslektaşlarımıza aidiyet ve dayanışma duygusu içerisinde sahip çıkmanın en temel görevlerinden biri olduğunu hatırlatarak, “Mesleki dayanışma ruhunu gün gün yükseltiyoruz. Baromuzun 15 yıllık hayali olan Uyum Bürosunu bu amaçla faal hale getiriyor olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ofisimizin tefrişat çalışmalarını tamamladık. 0-3 yaş kıdeme sahip meslektaşlarımızın kullanacakları Uyum Bürosunu mesleki dayanışma ruhunu yükseltmek için hizmete açıyoruz. Gelecek haftadan itibaren genç meslektaşlarımız uyum bürosunda mesaiye başlayacaklar. Kendilerine şimdiden hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

PANDEMİ ÖNLEMLERİNE UYULDU
Törenin açılışının ardından pandemi nedeniyle genç avukatlar ve aileleri, birer birer salona alındı. Genç meslektaşlarımız Kardelen Uraslı, Miraç Türker, Nadir Oğlakkaya, Ömer Faruk Yıldırım, Barış Demirkıran, Süleyman Kılıç, Zeynep Ayriç, Merve Nur Yümlü, Işıl Çolakkadı, Nur Kızılkaya Badakal, Özge Can Özgür, Ayşegül Berkcan, Muhammet Bozkurt, Yaren Tekin, Yazgülü Mengen, Sümeyye İlbak, Eda Gökçe, Ezgi Türkmen, Ali Evrensel, Kübra Dönmez, Seda Nur Ak, Yunus Emre Yel, Nihat Erden, Büşra İnce, Yusuf Semih Altıntaş, Sinem Leyla Uruğkök ve Hamdullah Bulut’a ruhsatları takdim edildi.

CÜBBELERİ MESLEKTAŞLARIMIZ GİYDİRDİ
Genç meslektaşlarımıza cübbelerini Av. Mehmet Can, Av. Mehmet Eren, Av. Abdulsamet Gürbüz, Av. Müge Kurtbey Alptekin, Av.Derman Başaran, Av. Ali Suat Arslanlı, Av. Ömer Arslan, Av. Önder Kıdı, Av. Alperen İmir, Av. BurakTürker, Av. Veysel Susar, Av. Güzide Traş, Av.Selim Boyraz, Av. Ruken Çelik, Av. Hüseyin Karadağ, Av. Veysel Demir, Av. Ahmet Alev, Av. Çağla Özkan, Av. Şehmus Açıkgöz, Av. Emine Aslı Püsküllüoğlu, Av. Berkan Aydoğan, Av. Bahar Dinç Örgen, Av.Elif Kösece, Av. Meryem Türktekin, Av. Enes Şahin, Av. Özge Demirdelen, Av. Hatice Özsoy, Av. Kemal Koyuncu, Av. Yeşim Avcı Sarıgül giydirdi.
Törende Baro Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Gül Yalçın ve Av. Neval Yurdaş da hazır bulundu.

Diğer Haberler