BARODAN HABERLER

BAROMUZ VE AİLE HUKUKU DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SERTİFİKALI "MAL REJİMİ ve MİRAS HUKUKU NİTELİKLİ HESAPLAMALAR" EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

154 görüntülenme
27/11/2023
BAROMUZ VE AİLE HUKUKU DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SERTİFİKALI
Baromuz ve Aile Hukuku Derneği tarafından 24-25-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen "Mal Rejimi ve Miras Hukuku Nitelikli Hesaplamalar" konulu sertifikalı eğitim programı Adana Barosu Tesislerinde başarıyla tamamlandı.
Prof. Dr Şükran Şıpka, Av. Mehtap Açıkses Akpınar ve Dr. Öğr. Üyesi Tülay Aydın Ünver sunum yaptı.
Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, meslektaşlarının bilgi ve birikimlerini artırmalarını önemsediklerini ifade etti. Av. Gökayaz, bu alanda çalışmalarıyla yıllara dayalı bilgi birikimi ve tecrübelerini aktaran çok değerli konuşmacılara, Aile Hukuku Derneği yöneticileri ve ekibine yaptıkları çalışmalarından ötürü teşekkür etti.
Prof. Dr. Şükran Şıpka, ev sahipliği için Baromuza ve çalışanlarımıza teşekkür etti.
Konuşmaların ardından eğitime katılanlara sertifikaları takdim edildi.
Eğitim programında; “Mal Rejimlerinde Temel Kavramlar, Yasal Mal Rejimi-Seçimlik Mal Rejimi, Mal Rejimi Sözleşme İçeriği, Edinilmiş Mal-Kişisel Mal Ayrımı Ispat Kuralları, Mal Rejimlerinin Sona Erme Nedenleri,Yasal Mal Rejiminin Tasfiye Davası, Katılma Alacağı-Değer Artış Payı Alacağı-Katkı Payı Alacağı Hesaplamaları, Eklenecek Değerler -Denkleştirme-Artık Değer Hesabı, Üçüncü Kişiye Açılacak Dava, Yargıtay Uygulaması, Bilirkişi Rapor Örnekleri, Mirasçıların ve Miras Paylarının belirlenmesi, Saklı Pay Kavramı ve Saklı Paylı Mirasçılar, Esin Mirasçılığı, Katılma Alacağının Miras Paylaşımına Etkisi, Aile Konutunun Sağ Kalan Eşe Özgülenmesi, Ölüme Bağlı Tasarruflar: Vasiyetname ve Miras Sözleşmeleri, Tenkis Davası: Terekenin Tespiti-Tenkise Tabi Tasarruflar-Tenkiste Sıra Denkleştirme, Muris Muvazaası, Örnek Çalışmalar Yargıtay uygulamaları” anlatıldı.
Diğer Haberler