BARODAN HABERLER

Baromuz ve Avrupa Konseyi arasında yapılan iş birliği çerçevesinde Hukukçular için İnsan Hakları konulu çevrimiçi sertifikalı eğitim programı düzenlenecektir.

558 görüntülenme
12/05/2022
Baromuz ve Avrupa Konseyi arasında yapılan iş birliği çerçevesinde Hukukçular için İnsan Hakları konulu çevrimiçi sertifikalı eğitim programı düzenlenecektir.

Baromuz ve Avrupa Konseyi arasında yapılan iş birliği çerçevesinde Hukukçular için İnsan Hakları konulu çevrimiçi sertifikalı eğitim programı düzenlenecektir. Son başvuru 20 Mayıs 2022’dir.


Baromuz ve Avrupa Konseyi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Avrupa Konseyi insan hakları eğitim ağını oluşturan Human Rights Education For Legal Professionals (HELP) platformu aracılığıyla “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yapılan başvurularda kabul edilebilirlik kriterleri, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Giriş” ve “İltica ve İnsan Hakları” konulu çevrimiçi kurslar düzenlenecektir.

Ücretsiz olan bu eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılara Avrupa Konseyi tarafından resmi sertifika takdim edilecektir.

Eğitime katılmak isteyenler, 20 Mayıs 2022 tarihine kadar  https://www.coe.int/en/web/help/home sayfasından HELP platformuna üye olmaları gerekmektedir. Üyelik yönergesine dair belge duyuru ekinde bulunmaktadır.

Üyelik sürecini tamamlayanların İsim-Soyisim (Adana Barosu) ve Mail adreslerini tacettin.kaya@coe.int adresine göndermeleri gerekmektedir. Mail adresi olarak yalnızca HELP sistemine kayıt olduğunuz mail adresini yazınız.

HELP platformuna üyelik kaydını tamamlayanlara daha sonra ayrıntılı bilgilendirmede bulunulacaktır. Daha fazla bilgi için https://www.coe.int/en/web/help/home sayfası incelenebilir. Programın açılış konuşmasını başkanımızın yapacağı etkinlik 23 Mayıs 2022 tarihinde online yapılacak olup, bağlantı linki HELP platformuna üye olanlara mail olarak iletilecektir. 

 https://www.coe.int/en/web/help/home

Üyelik yönergesi (rehberi) için tıklayınız.


Adana Barosu Başkanlığı

Diğer Haberler