BARODAN HABERLER

BAROMUZDA 4 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI

173 görüntülenme
30/03/2023
BAROMUZDA 4 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI

BAROMUZDA 4 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI


Baromuzda stajlarını başarıyla tamamlayan meslektaşlarımız; Hatice Merve Daşkın, Refik Emre Öztürk, Cihan Aksu ve Nazlı Köseli için ruhsat töreni düzenlendi.


Başkanlık makamında gerçekleşen törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Baro Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Baro Genel Sekreterimiz Av. İlker Mengü, Baro Saymanımız Av. V. Mert Kuşdemir, Baro Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Esem Yiğit, Av. Ayça Kara Sığırcı, Av. Timur Ortatepe ile ruhsat alan meslektaşlarımızın aileleri, büro avukatları ve sevenleri katıldı.


Meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyen avukatlara Başkanımız Av. Semih Gökayaz tarafından ruhsatları takdim edildi.


Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, törende yaptığı konuşmada avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarını ve aileleri kutladı.


Av. Gökayaz, "Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve adalet kavramını hayatın merkezine almış bir mesleğin mensuplarıyız. Avukatlık andını okuyarak aramıza katılacak meslektaşlarımın avukatlık mesleğinin onur ve vakarına uygun bir şekilde mesleği ifa edeceklerine dair inancım tamdır. Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldiniz." dedi.


Törende büro avukatları ve ruhsat alan avukatlar duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Ruhsat alan meslektaşlarımıza cübbelerini yanlarında staj yaptıkları büro avukatları avukatlarımız Av. Leyla Ünüvar, Av. Hüseyin Bozdoğan, Av. Nurettin Tanış ve Av. Semih Gökayaz giydirdi.

Diğer Haberler