BARODAN HABERLER

BAROMUZDA 6 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI

1080 görüntülenme
21/09/2022
BAROMUZDA 6 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI

BAROMUZDA 6 MESLEKTAŞIMIZ TÖRENLE AVUKATLIĞA ADIM ATTI


Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Ebru Yılmaz, Merve Can Gül, Mehmet Emin Tüysüz, Mikail Bülbül, Sıdıka Cin ve İdil Elif Uzun’a törenle ruhsatnameleri takdim edildi.

Tören Başkanlık makamında geniş katılımla gerçekleşti. Törene Başkanımız Av. Semih Gökayaz, CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Erkan Çetin, TÜRAVAK Denetleme Kurulu Üyesi Av. Sabahattin Gümüş, meslektaşlarımız, aileler ve ruhsat alacak meslektaşlarımızın staj yaptıkları büro avukatları katıldı.

Başkanımız Av. Semih Gökayaz, yaptığı konuşmada, meslektaşlarının bugünlere gelmesinde emeği olan aile bireylerine, bilgi ve deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşan büro avukatlarına teşekkür ederek, meslektaşlarını kutladı.

UMUDUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ

Av. Gökayaz, “Avukatlık mesleği onurlu, kutsal ve mücadele ruhu gerektiren bir meslektir. Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan ve bugün aramıza katılacak meslektaşlarım ülkemizde hak aramanın, adalete ulaşmanın ne kadar zor olduğunu gayet iyi biliyorlar. Hukukun egemen kılındığı günlere olan umudumuzu her daim diri tutmak zorundayız. Avukatlık ruhsatlarını alan meslektaşlarımın azimle, inatla ve sabırla görevleri en iyi şekilde ifa edeceklerine inancımız tamdır. Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun. Aramıza hoş geldiniz.” dedi.

Törende, TBB tarafından düzenlenen ‘Kurgusal Duruşma Yarışması”nın Doğu Akdeniz Elemelerinde Baromuzu temsil eden takımda yer alan Mikail Bülbül’e ruhsatı takdim edildi. Bübül’ü, Kurgusal Duruşma Yarışması Takımımızın Direktörü Av. Battal Özer, Av. Güler Yüzalan, stajyer avukat Bese Tosgir, stajyer avukat Önder Ağırbaş ve stajyer avukat Faik Aksoy yalnız bırakmadılar.

Av. Gökayaz, Kurgusal Duruşma yarışmalarına katılan tüm meslektaşlarına, ekibimizi çalıştıran Av. Battal Özer’e, Av. Erkan Çetin’e, Av. Sabahattin Gümüş’e, Av. Volkan Hüseyin Erten ile bu süreçte emek ve katkı sunan Baromuz üyelerine gösterdikleri fedakarlık için ayrı ayrı teşekkür etti.

Başkanımızın konuşmasının ardından meslektaşlarımıza cübbeleri; Av. Remzi Ümit Atay, Av. Serkan Kangal, Av. Battal Özer, Av. Sabahattin Gümüş, Av. Osman Gögüs, Av. Volkan Hüseyin Ertem, Av. Kerem Aydın, Av. Alnur Uzun, Av. Hazal Dizman, Av. İklimnur Sevgi, Av. Güler Yüzalan, tarafından giydirildi.

Diğer Haberler