BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

405 görüntülenme
08/12/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI


Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayarak meslek yemini eden stajyer avukatlara ruhsatnameleri törenle takdim edildi.

Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Sinem Keskin Tanrısnatapan, Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Hüseyin Saygılı, Av. Neval Yurtdaş ile meslektaşlarımız, aileleri ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkanımız Av. Semih Gökayaz, avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarını kutlayarak, başarılar diledi.

Av. Gökayaz, geçtiğimiz Cuma günü, TBB ve Baro Başkanları ile birlikte İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı ziyaret ettiklerini ve Hasar Danışmanlık Adlı Sigorta Simsarı Aracıların yasa dışı hizmet vermesinin önlenmesi için gerekli adımların atılmasına yönelik önerilerini sunduklarını aktardı.

Av. Gökayaz, “Toplantıda, Hasar Danışmanlık Adlı Sigorta Simsarı Aracıların bir suç örgütü olduğunu ve suç örgütü kapsamında gerekli çalışmaların yapılması konusunda görüşlerimizi paylaştık. Bakanlıkta kurulacak komisyonun bu konuda gerekli çalışmaları yapması kararlaştırıldı” dedi.

Av. Gökayaz, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının yıl dönümünü nedeniyle tüm kadın meslektaşlarımızın ve kadınların bu anlamlı gününü bir kez daha kutladı.

Av. GÖKAYAZ; “MESLEK HEYECANINIZ HİÇ SOLMASIN”
Av. Gökayaz, “Avukatlık mesleği heyecan gerektiren bir meslek. Mesleğimiz, cesaretli, sabırlı, azimli ve inatçı olmayı da gerektiren bir meslektir. Bugün aramıza katılan meslektaşlarıma meslek heyecanlarının hiç solmadığı güzel bir meslek yaşamı diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkanımız Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından toplu yemin töreni yapıldı. Avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarımız, ailelerinin gururlu bakışları altında cübbeleri giyerek, ruhsatlarını teslim aldılar.

Avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarımız şu isimlerden oluştu:

Gülden Töle, Metehan Buhari, Billur Döğer, Feyza Özer, Mahmut Gök, Hatice Tutku Kan, Gökhan Bolkan, Melike Bala, Gül Değirmen, Koray Doğru, Melisa Bingöl.

Aramıza katılan meslektaşlarımıza cübbelerini meslek üstadları Av. Özer Özbayrak, Av. Kübra Betül Özdemir Kaya, Av. Mehmet Elpaşa, Av. Ahmet Haluk Kan, Av. Kemal Ümütçü, Av. Ödül İrem Ügü, Av. Merve Gündoğdu Köylüoğlu, Av. Nursel Ünal, Av. Teyfik Can Yeşil, Av. Nur Sena Özer, Av. Başak Korkmaz Çınar, Av. Mehmet Emin Çınar, Av. Gül Fadıma Kara, Av. Mehmet Elpaşa, Av. Kübra Betül Özdemir Kaya, Av. Özer Özbayrak Av. Neval Yurtdaş, Av. Ertan Yaşar tarafından giydirildi.

Diğer Haberler