BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

411 görüntülenme
26/12/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 11 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayarak meslek yemini eden stajyer avukatlara ruhsatnameleri törenle takdim edildi.
Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Sinem Keskin Tanrısnatapan, Av. Nevzat Elçi, Av. Esem Yiğit ile meslektaşlarımız, aileleri ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar katıldı.
Törende bir konuşma yapan Başkanımız Av. Semih Gökayaz, sözlerine şehitlerimizi anarak başladı.
Av. Gökayaz, avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarını, ailelerini ve büro avukatlarını kutlayarak, başarılar diledi.
Av. Gökayaz, “Bugün bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birazdan ruhsat alacak meslektaşlarım için bugün hayatlarının dönüm noktası. Avukatlık mesleği bir yaşam tarzı, bir yaşam felsefesi. Bu mesleğe böyle bakar isek, bu meslekte başarılı oluruz. Mesleğimiz onurlu ve kutsal bir meslek. Bu mesleğin vakarına uygun davranacağınıza inancım tamdır. Bugün aramıza katılan meslektaşlarıma meslek heyecanlarının hiç solmadığı güzel bir meslek yaşamı diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Başkanımız Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından ruhsat alacak meslektaşlarımız sırasıyla yemin etti. Avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarımız, ailelerinin gururlu bakışları altında cübbeleri giyerek, ruhsatlarını teslim aldılar.
Avukatlık mesleğine adım atan meslektaşlarımız şu isimlerden oluştu:
Hikmet Ardıl Küçükyılmaz, Musa İleşmek, Emre Can Altunbaş, Zehra Özkan, Doğukan Dörtgöz, Müşerref Ünal, Buse Güleç, Aleyna Cenker, Betül Ulusan, İsmail Öztürk, Seda Micozkadıoğlu.
Aramıza katılan meslektaşlarımıza cübbelerini meslek üstadları Av. Hasan Berzan Toprak, Av. Ötüken Tezcan, Av. Ferhat Aladağ, Av. Ebru Turhan, Av. Akın Gökçe, Av. Prof.Dr. Mustafa Topaloğlu, Av. Kemal Derin,Av. Vedat Özkan, Av. Meryem Ece Eroğlu, Av. Necmettin Şen, Av. Emine Nur Ünal Çiftçi, Ceyhan Baro Temsilcisi Av. Mücella Belli, Av. Ezgi Kanlı, Av. Can Şerbetçi, Av. Murat Alperen Pişkin tarafından giydirildi.
Diğer Haberler