BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 4 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

237 görüntülenme
19/02/2024
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 4 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 4 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Melike Ak, Nurhan Meryumoğlu, Esmanur Kundakçı ve Muhammet Emin Kılınçlı için Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda ruhsat töreni yapıldı.
Törene Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Neval Yurtdaş, Av. Esem Yiğit, Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, avukatlar, aileler ile misafirler katıldı.
Başkanımız Av. Gökayaz, törende yaptığı konuşmada, mesleki ve hukuki konularda değerlendirmelerde bulundu. Ruhsat alan meslektaşlarını, ailelerini ve büro avukatlarını kutladı.
Av. Gökayaz, Erzincan’ın İliç İlçesi’nde, siyanürle altın aranan maden sahasında toprak kayması sonucu dokuz işçinin milyonlarca metreküplük toprağın altında kaldığını hatırlatarak, "Kamuoyu ve uzmanların haklı uyarıları dinlenseydi bu facia yaşanmayacaktı. Baroların görevi hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, çevreyi ve doğamızı savunmak ve korumaktır. Bu konuda baromuz ve çevreye duyarlı insanlar çok kez uyarıda bulunmuş olmasına rağmen uyarılar dikkate alınmadı ve bu facia yaşandı. Umarız bu yaşanan çevre, doğa ve işçi katliamı son olur. Bilimin, hukukun ve ortak aklın yolu seçilir" dedi.
TBB Başkanı Av. Erinç Sağkan, Baro Başkanları ve TBB Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Hatay Barosu'nun hizmet binasının açılışına katıldıklarını ifade eden Av. Gökayaz, “Hatay’ın ve deprem bölgesinde yıkıma uğrayan şehirlerimizin yeniden ayağa kalkması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. TBB ve Barolarla birlikte deprem bölgesinde görev yapan meslektaşlarımızla dayanışmamızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.
Başkanımız Av. Semih Gökayaz, meslektaşlarının hayatında bugünün dönüm noktası olduğunu belirterek, “Avukat; yurttaşlarımızın ve hak arayışının sesidir. Avukatlık mesleği onurlu, kutsal ve mücadele ruhu gerektiren bir meslektir. Bugün ruhsat alacak meslektaşlarıma meslek heyecanlarının solmadığı güzel bir meslek yaşamı diliyorum. Ailelerin gözü arkada kalmasın. Mesleki dayanışma ruhuyla, meslektaşlarımızla birlikte el ele, kol kola çalışıyoruz.
Avukatlık ruhsatlarını alan meslektaşlarımın azimle, inatla ve sabırla görevleri en iyi şekilde ifa edeceklerine dair inancımız tamdır. Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldiniz.” dedi.
Başkanımızın konuşmasının ardından ruhsat alan meslektaşlarımız ve büro avukatları duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.
Törende Avukatlık Andını okuyan meslektaşlarımıza ailelerinin gururlu bakışları altında cübbelerini ; Av. Cem Kömoğ, Av. Yelda Aslan, Av. Vahap Aslan, Av. Berkay Karataş, Av. Abir Meryumoğlu Karataş, Av. Emre Avcılı tarafından giydirildi.
Diğer Haberler