BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 5 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

242 görüntülenme
02/06/2023
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 5 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 5 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

Baromuzda düzenlenen yemin töreni ile cübbelerini giyen Stajyer Avukatlarımız Didem Tayyipoğlu, Hande Bakıner, Oğulcan Demirel, Mehmet Hulusi Çirkin ve Mehmet Emin Bora, avukatlık mesleğine adım atmanın mutluluğunu yaşadı.

Başkanlık makamında gerçekleşen törene Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Genel Sekreterimiz Av. İlker Mengü, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Neval Yurtdaş, Av. Esem Yiğit, ASKİ Genel Müdürü Nesrin Vursavuş, ASKİ 1. Hukuk Müşaviri Av. Deniz Taciroğlu Biratar, yanlarında staj yaptıkları avukatlarımız ve aileler katıldı.

Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, törende meslektaşlarının mutluluğunu paylaşarak, avukatlık mesleğinin kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu belirtti. Av. Gökayaz, “ Ülkemizde mesleğimizi ifa etmenin koşulları zor bir meslektir. Her türlü zorluğa karşı mesleğinize dört elle sarılırsanız bu meslek size karşılığını verir. Yolunuz uzun ve meşakkatli. Bıkmayacağız, yorulmayacağız, pes etmeyeceğiz. Ülkemizde ve dünyada adaletin tecellisi için yılmadan çalışacağız. Hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Siz değerli ailelere ve meslektaşlarımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Aramıza hoş geldiniz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Meslektaşlarımıza cübbelerini ailelerinin gururlu bakışları altında Av. Gökhan Er, Adliye memuru Adnan Aksoy, Av. Oğuz İçöz, Av. Oğuzhan Manga, Av. Ahmet Çolak, Av. Büşra Aykaç, Av. Billur Emeksiz, Av. Mutlu Tuncel ve Av. Zahide Yükselir giydirdi.

Tören, ruhsat alan meslektaşlarımız ve büro avukatlarının duygu ve düşüncelerini ifade etmeleriyle sona erdi.

.................

Diğer Haberler