BARODAN HABERLER

BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 6 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI

127 görüntülenme
09/02/2024
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 6 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
BAROMUZDA DÜZENLENEN TÖRENLE 6 MESLEKTAŞIMIZ AVUKATLIĞA ADIM ATTI
Baromuzda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Betül Onur, Sena Takırtaş, Hülya Nisa İncedal, Mehmet Kazıcı, Abdulsamet Gül ve Hira Sultan Başdoğan düzenlenen törenle ruhsatnameleri takdim edildi.
Ruhsat törenine Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Karaisalı Kaymakamı Muhammed Huzeyfe Onur, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Esem Yiğit ile meslektaşlarımız, aileleri ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar katıldı.
Başkanımız Av. Semih Gökayaz, meslek yeminini edip, cübbelerini giyerek ruhsatlarını almaya hak kazanan meslektaşlarını, aileleri ile büro avukatlarını kutlayarak başarılar diledi.
Başkanımız Av. Gökayaz, törende yaptığı konuşmada 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde duygu yüklü bir hafta yaşadıklarını belirtti. Depremlerde hayatını kaybeden 122 meslektaşımızı ve 53 binden fazla yurttaşımızı bir kez daha saygıyla ve rahmetle anan Av. Gökayaz, “Depremin açtığı yaralar kapanacak gibi değil. Bu depremlerden ders çıkartmalı ve bir daha böyle afetlerin yaşanmaması için dirençli kentleri yaratmalıyız.” dedi
Av. GÖKAYAZ; “HAK ARAYIŞINDA YURTTAŞIN SESİ AVUKATTIR”
Av. Gökayaz, avukatlık mesleğinin bir mücadele mesleği olduğunu belirterek, “Avukat, yargının üç kurucu unsurundan biridir. Yurttaşlarımızın hak arayışının ve adalete erişiminde sesi avukattır. Mesleğimiz azim, sabır ve inat gerektiren bir meslektir. Adaletin gerçekleşmesi ve yurttaşın hakkını elde etmesi noktasında tüm zorluklara rağmen mesleki çalışmalarımıza devam ediyoruz.”şeklinde konuştu.
Av. GÖKAYAZ; “BUGÜN HAYATINIZIN DÖNÜM NOKTASI”
Avukatlık ruhsatlarını alarak mesleğe yeni başlayan meslektaşlarına seslenen Başkanımız Av. Gökayaz, “Bugün avukatlık andını okuyacak meslektaşlarım için hayatlarının dönüm noktası. Bugün ruhsatını alacak tüm meslektaşlarımıza meslek heyecanlarının hiç solmayacağı güzel bir meslek yaşamı diliyorum. Hayırlı olsun. Aramıza hoş geldiniz.” dedi.
Başkanımız Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından ailelerin gururlu bakışları altında avukatlık cübbesi giydirilen meslektaşlarımız ruhsatlarını teslim alarak avukatlığa ilk adımı attılar.
Meslektaşlarımıza cübbelerini büro avukatları; Av. Av. Miyesser Ersalan Önenli, Av. Tayyar Yılmaz, Av. Yusuf Aydoğmuş, Av. Filiz Gazioğlu, Av. Nurgül Yıldırım, Av. Sefa Takırtaş, tarafından giydirildi.
Ruhsatını alan meslektaşlarımız; bu kez avukat olarak söz alıp, duygu ve düşüncelerini paylaştılar.
Diğer Haberler