BARODAN HABERLER

BAROMUZDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

183 görüntülenme
15/04/2024
BAROMUZDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Baromuz tarafından geleneksel olarak her bayram düzenlenen bayramlaşma töreni bu yıl da Ramazan Bayramı’nın ardından ilk mesai günü Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti.
Bayramlaşma töreninde Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av. İlker Güzel, Yönetim Kurulu üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Ortatepe, Av. Neval Yurtdaş, Baro Meclis Başkanımız Av. Yasemin Tanır ve çok sayıda meslektaşımız yer aldı.
Başkanımız Av. Semih Gökayaz, bayramlaşma töreninde meslektaşlarıyla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Katılımı için tüm meslektaşlarına teşekkür eden Başkanımız Av. Gökayaz, “Gösterdiğiniz katılım ile dayanışmamızın gücünü yansıtıyorsunuz. Geçmiş yıllarda gerek Covid salgını gerek deprem felaketi gibi tüm ülkeyi sarsan acılar nedeniyle buruk bayramlar yaşadık. Bu yüzden bayramları ne yazık ki bayram tadında geçiremedik. Dilerim kötü günlerin geride kaldığı, daha iyi bir geleceğin, daha iyi bir adalet sisteminin hayata geçtiği günleri hep birlikte kuralım. Bayramlar birliktelik ve dayanışmadır. Bizim mesleğimizin de en önemli yanı dayanışmadır. Sizlere gösterdiğiniz ilgi ve katılım için teşekkür ediyor, tüm meslektaşlarımızın bayramını kutluyorum.” şeklinde konuştu.
 
Avukatlık mesleğinin çözüme kavuşturulamayan sorunlarından söz eden Başkanımız Av. Gökayaz, 27 Nisan’da yapılacak “Büyük Savunma Mitingi”ne vurgu yaparak şunları bildirdi:
“Avukatlar olarak 27 Nisan 2024 Cumartesi günü hep birlikte Ankara’da “Büyük Savunma Mitingi” yapmaya karar verdik. 27 Nisan günü Türkiye Barolar Birliği’nden Anıt Park’a yürüyüş gerçekleştireceğiz ve sonrasında orada Zülfü Livaneli konseri olacak. TBB Başkanımız Av. Erinç Sağkan önemli bir konuşma gerçekleştirecek ve bu Büyük Savunma Mitingi’nde haklı taleplerimizi yüksek sesle dile getireceğiz. Bizler müzakere sürecini sonuna kadar yürüttük fakat biz sonuç elde edemedik. Bundan sonraki süreçte alanlarda meslektaşlarımızla olmak, sorunlarımıza çözüm bulmak zorundayız. Bu yüzden 27 Nisan’daki mitinge tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.
 
Sohbet ortamında, ikramlar eşliğinde gerçekleşen bayramlaşma töreni; mesleki konular ve ülke gündemine dair sohbetle son buldu.
Diğer Haberler