BARODAN HABERLER

BAROMUZUN 31. DÖNEMİNDE GÖREV ALAN KOMİSYON BAŞKANLARI VE KURUL ÜYELERİMİZE TÖRENLE PLAKETLERİ TAKDİM EDİLDİ

584 görüntülenme
01/10/2022
BAROMUZUN 31. DÖNEMİNDE GÖREV ALAN KOMİSYON BAŞKANLARI VE KURUL ÜYELERİMİZE TÖRENLE PLAKETLERİ TAKDİM EDİLDİ

BAROMUZUN 31. DÖNEMİNDE GÖREV ALAN KOMİSYON BAŞKANLARI VE KURUL ÜYELERİMİZE TÖRENLE PLAKETLERİ TAKDİM EDİLDİ

BAŞKANIMIZ Av. SEMİH GÖKAYAZ;
“BAROMUZA EMEK VEREN MESLEKTAŞLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Baromuzun 31. Döneminde komisyonlarda ve kurullarda görev alan başkan ve üye meslektaşlarımıza Adana Barosu Avukatlar Salonumuzda gerçekleştirilen törenle teşekkür plaketleri verildi.

Törene Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcımız Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreterimiz Av.İlker Mengü, Saymanımız Av.V.Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu üyelerimiz Av. Gül Yalçın Aslan, Av. Özcan Delihasan, Av. Ayşe Duygu Özgüven, Av. İlker Güzel, Av. Nevzat Elçi, Av. Neval Yurtdaş, Baro Meclis Başkanı Av. Yasemin Tanır, TÜRAVAK Denetleme Kurulu Üyesi Av. Sabahattin Gümüş ile çok sayıda avukat ve stajyer avukatımız katıldı.

Tören öncesinde Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, Baromuzun çalışmaları ile kurulların ve komisyonların faaliyetleri hakkında bilgi verdi, bu dönem baro çalışmalarında emeği geçen tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Av. Gökayaz, sözlerine vefat eden meslek büyüğümüz Av. İrfan Arpaç’ı anarak başladı.

“BU TÖRENİ, BU DÖNEM HİZMETE AÇTIĞIMIZ SALONDA YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ.”
Başkanımız Av. Semih Gökayaz, şunları söyledi;
“Daha önce otellerde, baro tesislerinde yaptığımız bu etkinliği, bugün, bu dönem hizmete açtığımız bu salonda yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu salon bizim kendi evimiz. Yapımında, tefrişatında çok büyük emek ve özen var. Bugün, burada Baromuza 31. Dönemde emek veren meslektaşlarımla bir arada olmanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyorum.

Komisyonlarımız gece gündüz demeden çalıştı. Temel hak ve özgürlüklerin yaşama geçirilmesi noktasında hep birlikte çok büyük çaba verdik. 56 barodan kadın hakları alanında çalışan meslektaşlarımızın katılımıyla Adana’da ‘Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Çalıştay’ı düzenledik. Spor Komisyonumuz, Kültür ve Sanat Komisyonumuz sanatsal, sportif ve gezi etkinlikleriyle unutulmaz anlar yaşattılar. Komisyonlarımız baromuzun lokomotifleridir. Tüm komisyonlarımız farkındalık yaratacak projelerle; kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri temsilcilerini, üyelerini ve vatandaşları bir araya getirerek Adana’da ‘Adana Barosu var’ dedirttiler. Bugün burada plaket alacak meslektaşlarıma, baromuza ve mesleğimize sunmuş oldukları özverili katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

UYUM BÜROSUNU HİZMETE AÇTIK

Bu dönemde Uyum Bürosu'nu kurduklarını ve büronun 15 -20 baroya da ilham kaynağı olduğunu söyleyen Av. Gökayaz, “Büromuzun 44 kişilik kontenjanı var. Büromuzda meslek üstatlarımız haftalık ziyaretlerde bulunarak mesleki tecrübelerini meslektaşlarımızla paylaşıyorlar. Şu anda 42 meslektaşımız uyum bürosunda geleceğe güvenle bakarak, dayanışma içinde görevlerini ifa etmektedirler.”

ADABAYS’I KURDUK

Av. Gökayaz, pandemi sürecinin açığa çıkardığı ihtiyaçlardan birinin de yardımlaşma sandığı olduğunu hatırlatarak, “Başka bir dayanışma örneği olarak, zor günlerde meslektaşlarımıza destek sağlamak için “Adana Barosu Avukatları Yardımlaşma Sandığı”, ADABAYS’ı kurduk. Bu vesileyle baromuz üyesi tüm meslektaşlarımızı Adana Barosu Avukatları Yardımlaşma Sandığımıza üye olmaya davet ediyorum.” dedi.

ADLİ YARDIM GÖREV SAYISINI 3’E KATLADIK

Göreve geldiğimizde Adli Yardım görev sayısını arttırma çabasına girdiklerini belirten Av. Gökayaz, “Adli Yardım hizmetlerinde görev sayısını 3’ katladık. Seyhan Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda hak arayan yurttaşlarımız için Adli Yardım bütçemize 500 bin TL maddi kaynak sağladık.” dedi.

WATSAPP İLETİŞİM HATTINI KURDUK

Baromuza kayıtlı 4100 meslektaşımız ve 650 stajyer avukatın bulunduğunu belirten Av. Gökayaz, “Çağımız iletişim çağı. Meslektaşlarımızın Baromuza ulaşmakta sorun yaşanmaması adına önemli bir adım attık. Avukat ve stajyer avukatlarımızın taleplerini iletebilmeleri sağlamak amacıyla Adana Barosu WatsApp İletişim Hattı’mızı kurduk. Bu sayede meslektaşlarımızın bilgi edinmeleri veya belge talepleri için baroya gelmelerine gerek kalmadan çok kısa sürede karşılanmaktadır.” şeklinde konuştu.

“TBB SEÇİMLERİNİ BİRLİKTE KAZANDIK”

TBB seçim sürecine değinen Av. Gökayaz, “Meslektaşlarımıza hizmet etme amacından sapan ve tek amacı kendi koltuğunun bekasını sağlamak olan bir TBB zihniyetini hep birlikte değiştirdik. Sizlerle birlikte TBB seçimlerinde sürece eşlik eden değil, sürecin belirleyicisi ve değişimin öncüsü olduk. TBB seçimleri sürecinde bizlere verdiğiniz destek için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

AVUKAT HAKLARI MERKEZİ’NE AYRICA TEŞEKKÜR

Av. Gökayaz, sözlerini “Avukat Hakları Merkezi Başkanı ve merkez üyesi meslektaşlarım, meslektaşlarımızın yaşadığı hukuk dışı uygulamalarda destek amacıyla derhal yanlarında oldular. Kendilerine buradan ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanımızın konuşmasının ardından plaket törenine geçildi.

PLAKET TAKDİM EDİLEN MESLEKTAŞLARIMIZ
MECLİS DİVAN KURULU
Meclis Başkanı Av. Yasemin Tanır, Başkan Yardımcısı Av. Ercan Avşar, Yazman Av. Başak Aygün, Üyeler; Av. Eray Bolat, Av. Eylül Satır
TBB Delegeleri; Av. Kezbannur Aksu, Av. Veli Küçük (TBB Genel Sekreteri), Av. Sinem Tanrısınatapan.

Disiplin Kurulu Başkanı Av. Filiz Kaçan Yatmaz, Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Özgü Gültekin Koçak, Disiplin Kurulu Yazmanı Av. Belgin Alptekin Tel, Üyeler; Av. Gürler Gaydan, Av. Utku Kurt.
Denetleme Kurulu : Av.Emine Yılmaz, Av. Serkan Kesen, Av. Boray Dilik.

Kozan Baro Temsilcimiz Av. Nebi Ocak, Ceyhan Baro Temsilcimiz Av.Öznur Özbek.
Baro Komisyon Başkanlarımız; Adli Yardım Komisyonu Başkanı Av. Orhan Bozkurt, Arabuluculuk Komisyonu Başkanı Av.Mustafa Can Coşkan, Avukat Hakları Merkezi Başkanı Av. Bedirhan Tuna Yıldız, Avukat Sağlığı ve Hasta Hakları Komisyonu Başkanı Av.Özge Doğan İşcan, Avukatlık Mesleği Ar-Ge Merkezi Başkanı Av.Sezer Kapucu, Basın Yayın Komisyonu Başkanı Av.ismail Oray Ayhan, Bilişim Komisyonu Başkanı Av.Tuğçe Çalışoğlu, Cezaevi İzleme Komisyonu Başkanı Av.Yakup Ataş, CMK Komisyonu Başkanı Av.Hüsniye Deniz Salaz Arslan, Çevre ve Kentleşme Komisyonu Başkanı Av. Emin Coşkun, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av.Gamze Lamba Apaydın, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Murat Gülsün, Engelli Hakları Komisyonu Başkanı Av.Özlem Kara, Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av.Çağla Çınar Sevimli, Hukuk Fakülteleri Ve Öğrencileri İle İletişim Komisyonu Başkanı Av. Özge Demirdelen, İdare Ve Vergi Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Ali Volkan Özgüven, İnsan Hakları ve AİHM Komisyonu Başkanı Av.İlhan Öngör, İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Volkan Böke, Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Ayşe Nur Karayel, Av.Neisa Ece Ertem, Kişisel Verilerin Korunması Komisyonu Başkanı Av. Sedanur Uyan, Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Av. Fatih Aslan, Meslek İçi Eğitim Ve Mevzuat İzleme Komisyonu Başkanı Av. Gülay Usta Kapı, Mesleki Sorunlar ve Genç Avukatlar Komisyonu Başkanı Av. Mehmet Can Kurt, Mülteci hakları Komisyonu Başkanı Av. Merve Gündoğdu Köylüoğlu, Spor Komisyonu Başkanı Av.sefa Ün, Staj Komisyonu Başkanı Av.Furkan Kılıç, Toplumsal Olaylara Müdahil Avukatlar Kurulu Komisyonu Başkanı Av. Yakup Ataş, Tüketici Hakları Komisyonu Başkanı Av. Dinçer İşisağlam, Tahkim Komisyonu Başkanı Av. Esengül Göksel.
CMK EĞİTMENLERİ
Av.Neval Yurtdaş
Av.Kübra Mimaroğlu
Av.Filiz Feyhan Aksoy Karakoç
Av.Sebahattin Demir
Av.Erkan Çetin
Av.Ümit Büyükdağ
Av.Battal Özer
Gülçin Buşra Demir
Dr. Kenan Kaya
KURGUSAL DURUŞMA EKİBİ
Kurgusal Duruşma Direktörü Av. Battal Özer, Yarışmacıları; Av.Güler Yüzalan, Av. Önder Ağırbaş, Av.Besı Taşgir, Av.Mikail Bülbül.

Diğer Haberler