BARODAN HABERLER

“ÇOCUK İSTİSMARI VE SOSYAL BİLİNÇ” KONUSUNDA FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ.

296 görüntülenme
05/03/2018
“ÇOCUK İSTİSMARI VE SOSYAL BİLİNÇ” KONUSUNDA FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ.

“ÇOCUK İSTİSMARI VE SOSYAL BİLİNÇ” KONUSUNDA FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ.

Baromuz Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Simay Sönmezateş, Komisyonumuz Üyesi Av. Mert Evrenkaya, Psikolog Gürdal Görhan ile birlikte üniversite öğrencilerine iki günlük “Çocuk İstismarı ve Sosyal Bilinç” konusunda farkındalık eğitimi verdi.

Reşatbey Adli Yardım Merkezimizde düzenlenen eğitime katılan Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, programın açış konuşmasını yaptı. Av. Küçük, çocuğun cinsel istismarı suçu ile mücadelede neler yaptıklarını anlattı. Adana Barosu olarak çocuğun cinsel istismarı ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda mağdurların her aşamada yanlarında olduklarını bildirdi. Çocuğun istismarı suçunun önlenmesini tartışırken, sorumluluğu sadece yasalara ve yargı organlarına yüklemenin hata olduğunu belirtti.

Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, çocukların cinsel istismardan korunması sorumluluğunun tüm topluma ait olduğunu vurguladı. Yine çocuk ve velilerin bilinç düzeyini artırıcı çalışmalar ve bilgi/iletişim teknolojilerine yapılan vurgununu son derece önemli olduğunu ifade etti. Programı düzenleyenleri, konuşmacıları ve katılımcıları da kutladı.

Üniversite öğrencilerine çocukların ihmal ve istismar edilmesi konularında farkındalık eğitiminin yanı sıra, toplumda genel olarak çocuğa yaklaşım tarzı ve avukatların bu konulardaki görevlerinin neler olduğu anlatıldı.

Diğer Haberler