BARODAN HABERLER

TBB 13. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU, REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ ANA GÜNDEM MADDESİYLE TOPLANDI

284 görüntülenme
04/12/2023
TBB 13. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU, REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ ANA GÜNDEM MADDESİYLE TOPLANDI

TBB 13. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU, REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİĞİ ANA GÜNDEM MADDESİYLE TOPLANDI

02-03 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Barolar Birliği 13. Olağanüstü Genel Kurulu'na Baro Başkanımız Av. Semih Gökayaz, TBB Delegeleri Av. Filiz Feyhan Aksoy Karakoç, Av. Ceyda Esay Büyükdağ katıldı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 13.Olağanüstü Genel Kurulu programı, Birlik Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Yönetim, Disiplin, Denetleme kurullarının üyeleri, Baro Başkanları ve TBB Delegelerinden oluşan heyetin Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı.

Olağanüstü Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan açılış konuşmasıyla devam etti.

TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, TBB’nin faaliyetleri hakkındaki sunumunun ardından Sayman Av. Gökhan Bozkurt, mali yönden delegelere bilgi verdi.

Açılış konuşmalarının ardından ağırlıklı olarak konuların Reklam Yasağı Yönetmeliği değişikliği ile ilgili delegelerin görüş ve önerilerinin ele alındığı genel kurul gerçekleştirildi.

Toplantıda şu gündem maddeleri görüşüldü:

17-18 Aralık 2022 tarihinde Çanakkale'de yapılan 37. Olağan Genel Kurul toplantısından sonraki döneme ait faaliyetler ve bütçe,

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu tarafından yapılacak olan Reklam Yasağı Yönetmeliği değişikliği,

Reklam Yasağı Yönetmeliği ile bağlantılı TBB Meslek Kurallarının 7, 8 ve 12. maddeleri,
Hukukun, yargının ve mesleğin gelişimi ve sorunları ile ilgili görüşme, bu kapsamda Anayasanın 135. maddesi ile 1136 sayı Avukatlık Kanunu'nun "Birliğin Görevleri" başlıklı 110. ve 121. maddeleri uyarınca mesleğin hak ve menfaatlerinin korunması, gelişiminin sağlanması görevleri kapsamında Avukatlık mesleğinin geleceğinin planlanması bakımından "Kota" uygulaması hakkında görüşme sağlanmıştır.

TBB MESLEK KURALLARINDA DEĞİŞLİK
Genel Kurul’un ikinci gününde; TBB Yönetim Kurulu tarafından yapılacak olan Reklam Yasağı Yönetmeliği değişikliği ile bağlantılı TBB Meslek Kurallarının 7. 8 ve 12. maddelerinde değişikliğe gidildi.

Görüşülen gündem maddelerinin ve önergelerin ardından 13. Olağanüstü Genel Kurul toplantısı güncel meslek sorunlarının görüşülmesiyle devam etti.
TBB 13. Olağanüstü Genel Kurulu, Birlik Başkanı Av. Sağkan’ın Genel Kurul üyelerine teşekkür ettiği kapanış konuşması ile sona erdi.

TBB Meslek Kurallarının değiştirilen maddeleri için tıklayınız.

Diğer Haberler